مدیرعامل پیشین شرکت خودروسازی رنو – نیسان با قرار وثیقه آزاد شد

کارلوس گون، مدیرعامل پیشین شرکت خودروسازی رنو- نیسان سرانجام پس از زمانی نزدیک به چهار ماه بازداشت در توکیو، آزاد شد.

رنو نیسان

مدیرعامل پیشین شرکت خودروسازی رنو – نیسان با قرار وثیقه آزاد شد

به گزارش حکاک از یورونیوز، آزادی او پس از آن ممکن شد که دادگاه ژاپن با دریافت وثیقه‌ای ۸.۹ میلیون دلاری در قبال آزادی مشروط او موافقت کرد. دادگاه همچنین اعلام کرد که تمام فعالیتهای آقای گون تا زمان برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهاماتش، تحت نظارت دوربین‌های سیستم قضایی ژاپن و تمام ارتباطاطش نیز زیر نظر خواهد بود.

صدها عکاس و خبرنگار و گزارشگر تلویزیون روز چهارشنبه مقابل بازداشتگاه توکیو جمع شدند تا شاهد آزادی او باشند. بازداشت طولانی مدت او که یکی از برجسته‌ترین مدیران صنعت خودروسازی جهان محسوب می‌شد، انتقادات بین‌المللی بسیاری را متوجه سیستم قضایی ژاپن کرد.

گزارش‌های تلویزیونی که به طور زنده پخش می‌شد تصاویری از آقای گون را نشان داد که یونیفرمی آبی رنگ به تن داشت و چهره خود را پوشانده بود و در حالی که ماموران او را احاطه کرده بودند، بازداشتگاه را ترک می‌کرد.

در زمان آزادی او علاوه بر همسر و دخترش، نمایندگانی از سفارت فرانسه در ژاپن نیز در محل حضور داشتند.

کارلوس گون، شهروند فرانسه که در برزیل متولد شده و تباری لبنانی دارد، از بازداشتگاه مستقیما به اقامتگاهش در توکیو منتقل شد. او ماههای باقی مانده تا زمان تشکیل دادگاهش را در این اقامتگاه سپری خواهد کرد.

او در آستانۀ آزادی بار دیگر بر بی‌گناهی خود تاکید کرد. او همچنین در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه توسط وکیلش منتشر شد اعلام کرد: «من بی‌گناه هستم و از خود در مقابل اتهامات بی اساسی که مطرح شده است، در دادگاهی عادلانه دفاع خواهم کرد… از خانواده و دوستانم که در طول این روزهای پر ترس و وحشت در کنار من ایستادند بسیار سپاسگزارم؛ همچنین از سازمانهای غیردولتی و کنشگران حقوق بشر در ژاپن و سراسر جهان که برای برگزاری یک محاکمۀ عادلانه مبارزه می‌کنند.»
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *