رییس‌کل بیمه‌مرکزی در همایش بیمه و توسعه:

همگانی‌سازی صنعت بیمه به افزایش سطح کرامت انسانی منتهی می‌شود

صنعت بیمه از قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی برخوردار است که می‌تواند دغدغه‌های دولت را در خصوص حوادث طبیعی و تصادفات، به میزان چشم‌گیری کاهش دهد.

بیمه و توسعه

به گزارش حکاک از بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی که در روز ملی بیمه و بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: حرکت در مسیر تنوع محصولات بیمه ای در گرو توسعه رشته بیمه های زندگی است و اگر ظرفیت های این رشته سرنوشت ساز به طور کامل فعال شود، اعتلای سطح رفاه و برقراری آرامش در  آحاد جامعه دور از دسترس نخواهد بود.

رییس کل بیمه مرکزی با تشریح شرایط صنعت بیمه در هنگام تحریم های بین المللی، تصریح کرد: برای مقابله با اثرات منفی تحریم ها قصد داریم اوراق ریسک های بیمه ای را به بازار سرمایه عرضه کنیم و از نهادهای پولی و مالی انتظار داریم تا با ورود به این عرصه با صنعت بیمه مشارکت کنند تا تهدید تحریم ها را به فرصتی طلایی مبدل کنیم.

رییس شورای عالی بیمه با اشاره به مزایای قانون جدید بیمه شخص ثالث، گفت: صنعت بیمه بخش عظیمی از منابع خود را برای خسارات قربانیان حوادث جاده ای هزینه می کند نتایج پژوهش ها نشان می دهد که جایگزینی “راننده محوری” به جای “خودرو محوری” تا حدود زیادی مشکلات را برطرف خواهد کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با کاهش تصدی گری دولت و نهادناظر در صنعت بیمه، امکان حضور بیش از پیش بخش خصوصی در این صنعت مولد، فراهم شود.

دکتر اسحاق جهانگیری _ معاون اول رییس جمهور _ نیز در این همایش به ضرورت سیاستگذاری مناسب برای رفع چالش های اقتصادی به نقش موثر صنعت بیمه در این حوزه اشاره کرد و گفت: ثبات اقتصادی پیش زمینه تمامی فعالیت های کسب و کار است و در این راستا سه محور بانک، بورس و بیمه می توانند سیاست های دولت را عملیاتی کنند.

وی از صنعت بیمه به عنوان یکی از پایگاه های مهم اقتصادی یاد کرد و گفت: جنگ روانی، رسانه ای و اقتصادی علیه ایران آغاز شده و به لطف پروردگار ملت ایران از این بحران بزرگ نیز سربلند بیرون آمده است.

معاون اول رییس جمهور ظرفیت های صنعت بیمه را برای رویارویی با تحریم ها، چشمگیر و موثر توصیف کرد و نسبت بر اهمیت توسعه این صنعت، تاکید کرد.

در ادامه این مراسم دکتر فرهاد دژپسند، وزیر اموراقتصادی و دارایی با ابراز خرسندی از دستاوردهای اخیر صنعت بیمه از دکتر غلامرضا سلیمانی به عنوان یک مدیر بین المللی و مسلط بر دانش و فن آوری روز نام برد و اظهار امیدواری کرد که صنعت بیمه در دوران تازه فعالیت خود به افق های چشم انداز برنامه ششم توسعه دست پیدا کند و ضریب نفوذ بیمه افزایش یابد.

گفتنی است بیست و پنجمین همایش ملی بیمه و توسعه با حضور مقامات ارشد اقتصادی کشور و فعالان صنعت بیمه هم اکنون در محل سالن همایش های برج میلاد در حال برگزاری است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *