رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

ساختار نظارتی صنعت بیمه باید به روز باشد

مردم بین اعضای حاکمیت، دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هیچ تفکیکی قائل نیستند و به همین خاطر باید خروجی این مباحث به افزایش سطح رفاه و رضایتمندی مردم منتهی شود.

محمدرضا پورابراهیمی

به گزارش حکاک از بیمه‌مرکزی، محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور با اشاره به دستاوردهای مثبت صنعت بیمه در سال های اخیر و نقش آن در اقتصادکلان کشور، می افزاید: ما در مجلس شورای اسلامی نسبت به بهبود شاخص های بیمه ای توجه ویژه ای داریم و به تعامل بیشتر نهاد قانونگذار و صنعت بیمه می اندیشیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس انتقاد به صنعت بیمه را زمینه ساز رشد و اعتلای بیشتر این صنعت می داند و می گوید: در کنار نقاط مثبت قطعا در هر نهاد و مجموعه ای ضعف ها و اشکالاتی هم به چشم می خورد که باید با هم اندیشی و هم افزایی بین دستگاه های ذیربط حل و فصل شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر ضرورت جوانگرایی در راس مدیریت و بدنه صنعت بیمه می گوید: ساختار نظارتی در صنعت بیمه باید آنلاین و به روز باشد و هر گونه تاخیر در این خصوص به اعتبار این صنعت آسیب می زند.

پورابراهیمی مشکلات صنعت بیمه را فقط عوارض مترتب بر آن نمی داند و می گوید: مشکل صنعت بیمه فقط فشار عوارض های مترتب بر آن نیست اما اعتقاد داریم که دستگاه ها باید پاسخگوی هزینه مبالغ دریافتی خود از شرکت های بیمه باشند.

وی تصریح می کند: در صورتی که این دستگاه ها پاسخگوی عملکرد خود نباشند و صورت های شفاف هزینه کرد خود را در اختیار صنعت بیمه نگذارند وارد عمل می شویم و با اصلاح قانون این عوارض را اصلاح خواهیم کرد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به ضرورت اجرایی شدن تمامی مصوبات شورای عالی بیمه تاکید می کند و می افزاید: نهاد ناظر باید طرح ها و لوایح خود را به مجلس ارائه کند تا دست ما برای ورود به مسائلی نظیر کاهش یا حذف عوارض های بیمه ای باز باشد.

پورابراهیمی در پایان از شرکت های بیمه خواست مانند گذشته به تکالیف قانونی خود عمل کرده و با همراهی نهاد ناظر، رتبه صنعت بیمه را در بازارهای پولی و مالی بهبود ببخشند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *