ارتقای جایگاه شرکت پرداخت الکترونیک ایران در میان ۱۵۰ شرکت پرتراکنش جهان

بر اساس جدول رتبه‌بندی نشریه معتبر “نیلسون‌ریپورت” یازده شرکت از ۱۲ شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت الکترونیک ایرانی در میان ۱۵۰ شرکت برتر این حوزه در جهان قرار دارند.

نیلسون ریپورت

ارتقای جایگاه شرکت پرداخت الکترونیک ایران در میان ۱۵۰ شرکت پرتراکنش جهان

به گزارش حکاک از شاپرک، با انتشار رتبه‌بندی مربوط به سال ۲۰۱۷ میلادی در شماره۱۱۳۹ (سپتامبر ۲۰۱۸) نشریه نیلسون‌ریپورت، آثار اقدامات انجام شده توسط بانک‌مرکزی و شاپرک در حوزه افزایش شفافیت در حوزه پرداخت الکترونیک کشور مشخص شد چرا که در پی این اقدامات، نام ۱۱ شرکت پرداخت الکترونیک ایران در میان ۱۵۰ پذیرنده خدمات پرداخت الکترونیک دنیا قرار گرفت.

بر اساس رتبه‌بندی اعلام‌شده این نشریه شرکت‌های «به‌پرداخت ملت»، «پرداخت الکترونیک سامان (سپ)»، «آسان پرداخت پرشین (آپ)»، «تجارت الکترونیک پارسیان»، «کارت اعتباری ایران‌کیش»، «پرداخت الکترونیک سداد»، «پرداخت الکترونیک پاسارگاد»، «پرداخت نوین آرین»، «فن‌آوا کارت»، «مبنا کارت آریا» و «سایان کارت» در میان ۱۵۰ پذیرنده پرتراکنش جهان طی سال ۲۰۱۷ میلادی قرار دارند. ۴ شرکت از میان این ۱۱ شرکت برای  اولین بار به جمع شرکت‌های جدول رتبه‌بندی نیلسون‌ریپورت راه یافته‌اند.

بنابر این گزارش، بانک‌مرکزی جمهوری‌اسلامی و شرکت شاپرک طی سال‌های اخیر اقدامات فراوانی در راستای افزایش شفافیت و انتشار منظم و دقیق گزارش‌های مناسب از عملکرد شبکه پرداخت کشور، ارتقای دامنه و عمق نظارت‌های فنی و میدانی، تعریف و اعمال استانداردهای امنیتی و…  انجام داده‌اند تا علاوه بر اینکه بستر لازم برای پویایی و بلوغ شرکت‌های فعال در حوزه پرداخت‌الکترونیک فراهم شود، زمینه گردش آزاد و دسترسی به اطلاعات را هم ایجاد کرده‌اند که یکی از ثمرات آن آگاهی کارشناسان داخلی و خارجی از دستاوردها و ظرفیت‌های شبکه پرداخت الکترونیک جمهوری‌اسلامی ایران است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *