تأکید نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس بر افزایش همکاری‌ها با بانک‌مرکزی و شاپرک در حوزه پرداخت الکترونیک

مسئولان حوزه پرداخت الکترونیک کشور با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گزارشی از عملکرد، وضعیت و نیازهای حوزه پرداخت الکترونیک کشور ارائه کردند.

کمیسیون اقتصادی مجلس و شاپرک

تأکید نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس بر افزایش همکاری‌ها با بانک‌مرکزی و شاپرک در حوزه پرداخت الکترونیک

به گزارش حکاک از شاپرک، مسئولان حوزه پرداخت الکترونیک در بانک‌مرکزی و شاپرک عصر یکشنبه به دعوت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، میهمان این کمیسیون بودند تا پیرو بازدید خانم معصومه آقاپورعلیشاهی عضو هیات‌رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از شاپرک، ضمن ارائه گزارشی درباره شرایط فعلی، اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش‌رو در حوزه پرداخت الکترونیک کشور، درباره نیازهای قانونی این حوزه نیز همفکری لازم انجام شود.

مدیرعامل شرکت شاپرک در این جلسه گزارش کاملی از روند شکل‌گیری این شرکت و نقشی که بانک‌مرکزی در ساماندهی و بسترسازی شبکه پرداخت الکترونیک داشته‌است، بسترهای فراهم شده در حوزه پرداخت الکترونیک، سهم مبلغی تراکنش‌های الکترونیک از تولید ناخلص داخلی و تأثیری که این تراکنش‌ها در کاهش نیاز به اسکناس و مسکوک در کشور داشته‌است، به نمایندگان مردم ارائه کرد.

مهندس محسن قادری با تأکید بر اینکه سهم بالا و رو به افزایش ابزارهای پرداخت الکترونیک در مبادلات روزمره جامعه، نشانه اعتماد و اطمینان مردم به امنیت و کیفیت این شبکه است، برنامه‌های در دست بررسی و اقدام شاپرک را در راستای افزایش ضریب نفوذ، ارتقای امنیت و سهولت استفاده از ابزارهای پرداخت الکترونیک تشریح کرد.

در ادامه این جلسه، نمایندگان کمیسیون اقتصادی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط بانک‌مرکزی و شرکت شاپرک، آمادگی خود را برای کمک به تقویت ابزارهای پرداخت الکترونیک در کشور اعلام کردند.

مواردی از جمله ضرورت برطرف کردن خلأهای قانونی و مقرراتی، تسهیل استفاده از فناوری‌های روز دنیا در حوزه امنیت پرداخت الکترونیک، اصلاح نظام کارمزدی از جمله مهم‌ترین مسائلی بود که نمایندگان مردم، مسئولان بانک‌مرکزی و شاپرک بر افزایش همکاری‌های در مورد آن‌ها تأکید کردند.

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *