گشتی در نمایشگاه خودروِ تهران

حکاک: دومین نمایشگاه خودرو تهران روز دوشنبه ۶ آذر در شهر آفتاب افتتاح شد. در این نمایشگاه ۴۸ شرکت داخلی و خارجی از ۱۶ کشور جهان تولیدات‌شان را به نمایش گذاشتند.

1

گشتی در نمایشگاه خودروِ تهران

نمایندگان شرکت‌های خودروسازی از کشورهایی نظیر آلمان، فرانسه، چین، هند، اتریش، کره جنوبی و ژاپن در نمایشگاه خودرو تهران حضور دارند. بر اساس گزارش‌ها قرار است بیش از ۱۰ خودرو جدید برای بازار ایران در این نمایشگاه رونمایی شوند.

نمایشگا خودرو تهران

به گفته منصور معظمی، معاون وزیر صنعت و معدن در حاشیه مراسم افتتاح این نمایشگاه، “اولویت همکاری با خارجی‌ها شرکت‌هایی است که بخواهند در ایران سرمایه‌‌گذاری کنند.” او اظهار داشت که اکثر شرکت‌های حاضر در این دوره نمایشگاه نیز “یک همکار یا شریک ایرانی دارند.”

نمایشگاه خودرو تهران

شرکت چانگان چین که شریک شرکت خودروسازی سایپاست، دو مدل جدید تولیدات “کراس اوور” خود با نام‌های CS 55 و CS 95 را برای نخستین بار در تهران عرضه کرد. کمپانی چانگان خط تولید محصولات کراس اوور و سدان را در ایران در اختیار دارد. به گفته سایپا قرارداد مونتاژ این دو مدل “در آینده نزدیک” میان این شرکت و چانگان نهایی می‌شود.

نمایشگاه خودرو تهران

کمپانی فولکس واگن آلمان نیز یکی از حاضران در نمایشگاه خودروی تهران است. این کمپانی تولیدات خود را از طریق شرکت “ماموت خودرو” که نمایندگی فولکس واگن در ایران را بر عهده دارد، برای ارائه در بازار ایران به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه خودرو تهران

به گفته معاون وزیر صنعت و معدن درهای ایران به طور کامل به روی خودروهای خارجی باز نشده است. معظمی در حاشیه افتتاح این نمایشگاه تأکید کرد اگر خودروسازان خارجی “فقط به دنبال صادرات باشند، برایشان محدودیت قائل می‌شویم.”

نمایشگاه خودرو تهران

منصور معظمی اعلام کرده برای خودروهایی که به تازگی پیش‌فروش شده و محصول مشترک ایران و شرکت‌های خارجی هستند “بیش از ۱۶ هزار تقاضا در نیم ساعت” ارائه شده است. به گفته این مقام مسئول در تمامی قراردادهای منعقد میان ایران و شرکت‌های خارجی “شرط داخلی‌سازی ۴۰ درصدی” قید شده و “حداکثر در سه سال به ۷۰ یا ۸۰ درصد داخلی‌سازی می‌رسند.”

نمایشگاه خودرو تهران

در این نمایشگاه سایپا نیز از خودروی سیتروئن C3 که نخستین محصول مشترک این شرکت با سیتروئن فرانسه است، رونمایی کرد. این مدل قرار است اردیبهشت سال ۹۷ به تولید انبوه برسد.

نمایشگاه خودرو تهران

کمپانی لوکسژن تایوان نیز یکی از حاضران در نمایشگاه خودروی تهران است. یکی از تولیدات عرضه شده این شرکت خودروی کراس اوور U6 است که مسئولان نمایشگاه وعده داده‌اند “با شرایط خوب فروش” در اختیار مشتران قرار خواهد گرفت.

9

کمپانی مرسدس بنز آلمان با مدل‌های جدید در کلاس‌های A و C در تهران حضور دارد. نمایندگی انحصاری مرسدس در ایران را شرکت ستاره ایران بر عهده دارد.

نمایشگاه خودرو تهران

خودروسازان چینی امسال در نمایشگاه خودروی تهران حضوری پررنگ دارند. طبق اطلاعات مندرج در سایت نمایشگاه کمپانی خودروسازی “ولوو” نیز با اینکه نماینده رسمی در ایران ندارد، با این حال در نمایشگاه حاضر شده است.

نمایشگله خودرو تهران

نمایشگاه خودروی تهران با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت برپا شده است. سال گذشته نیز این نمایشگاه در بهمن‌ماه برگزار شد که به گفته دست‌اندرکاران، بیش از یک میلیون نفر از آن بازدید کردند.

نمایشگاه خودرو تهران

در نمایشگاه امسال در کنار خودروهای مدرن شماری از خودروهای کلاسیک نیز به نمایش درآمده‌اند.

نمایشگاه خودرو تهرانخودروی فرمول یک رنو

 

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *