اینماد اجباری رئیس کل بانک مرکزی را به مجلس کشاند

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از دعوت رئیس بانک مرکزی به کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای تشریح دلائل الزامی شدن اینماد خبر داد.

نماد الکترونیکی

اینماد اجباری رئیس کل بانک مرکزی را به مجلس کشاند

به گزارش حکاک، سید محسن دهنوی گفت: تا زمان فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم و بررسی همه جوانب، اجازه اجرای اجباری شدن اخذ اینماد را نخواهیم داد.

عضو هیات رئیسه مجلس ایجاد محدودیت برای کسب و کارهایی که اینماد ندارند را تصمیم غلطی دانست و گفت: الزام به دریافت اینماد که وجاحت قانونی ندارد، موجب تعطیلی بیش از ۲۰۰ هزار کسب و کار خواهد شد.

نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون بیش از ۳۰۰ هزار کسب و کار اینترنتی داریم که حداکثر ۱۰۰ هزار کسب و کار دارای اینماد هستند.

وی اضافه کرد: اجبار کسب و کارها برای داشتن اینماد به این معنا است که به جای تسهیل شرایط، کسب و کارها هر روزه ملزم به دریافت مجوزهای بیشتر شوند.

به گفته این نماینده مجلس یازدهم امروز از رئیس بانک مرکزی دعوت شده تا برای این موضوع در مجلس حاضر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پیش از این نیز در توئیتی از الزام به دریافت اینماد به عنوان سنگ بزرگ پیش پای کسب و کارها و سایت های فروش و خدمات یاد کرده بود.

عضو هیات رئیسه مجلس در این توئیت نوشت مجلس با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار سعی در کاهش سختی‌های کارآفرینان داشت که الزام به دریافت اینماد سنگ بزرگی پیش پای کارآفرینان و در تضاد با روح مصوبه جدید است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *