پایان یک دبیرکل

سید محمود احمدی یکی از پابرجاترین دبیران کل بانک مرکزی طی دو دهه اخیر امروز از بانک مرکزی می‌رود.

سیدمحمود احمدی

پایان یک دبیرکل

احمدی که پس از انتصاب محمود بهمنی به ریاست کلی بانک مرکزی از سوی احمدی‌نژاد جانشین او شده بود، روز یکشنبه ۳۱ تیرماه بازنشسته می‌شود.

به گزارش حکاک، سازمان چاپ و توزیع اسکناس و مسکوک، به‌طور سنتی در بانک مرکزی زیر نظر دبیر کل اداره می‌شود اما احمدی علاوه بر این، تقریباً در نیمی از دوران ۱۰ ساله دبیر کلی خود به‌طور هم‌زمان مسئولیت حوزه فناوری‌های نوین را نیز بر عهده داشت.

تقویت حوزه بانکداری و پرداخت الکترونیک، راه‌اندازی سامانه‌های شاپرک، صیاد و… ازجمله اقداماتی بود که مسئولیت آن‌ها طی این دوره به احمدی سپرده‌شده بود.

تقریباً یک سال پس از انتصاب ولی‌اله سیف به ریاست کلی بانک مرکزی و تعیین علی ‌کرمانشاه به‌عنوان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، مسئولیت احمدی در این حوزه پایان یافت و به اعتقاد بسیاری از ناظران، ناصر حکیمی که آن زمان مدیر معاونت بود یکی از مهم‌ترین حامیان خود را از دست داد گرچه با خروج نسبتاً سریع کرمانشاه از بانک مرکزی، سکان این معاونت به حکیمی سپرده شد تا جبران یک سال گوشه‌نشینی تلویحی او شده باشد.

پیگیری‌ها از بانک مرکزی نشان می‌دهد هنوز جانشین احمدی تعیین نشده است؛ اتفاقی که خیلی هم عجیب نیست چراکه ظاهراً بهتر است تعیین دبیر کل جدید به دست رئیس‌کل جدید انجام شود البته اگر قرار بر تغییر سیف باشد!
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *