فین‌تک‌ها را مقابل پی‌اس‌پی‌ها قرار ندهید

مدیرعامل سرمایه گذاری ایرانیان گفت: الزام شرکت های پرداخت به ارائه خدمات به شرکت های فین تکی بر اساس مصوبه هیات دولت به معنای رقابت یا رفع انحصار شرکت های پی اس پی نیست.

فین‌تک‌ها را مقابل پی‌اس‌پی‌ها قرار ندهید

به گزارش ایبِنا، محسن محمدی، مدیرعامل سرمایه گذاری ایرانیان با اشاره به توئیت اخیر وزیرارتباطات در خصوص مصوبات جدید هیات دولت و اینکه وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات  این مصوبات را به معنای پایان انحصار شرکت‌های PSP و ایجاد فضای بهتر برای فعالیت فین‌تک ها عنوان کرده بود، گفت: عده ای به اشتباه ورود فین تک ها را به عرصه مالی و پرداخت را به معنای الزام در رقابت با” پی اس پی”ها و یا رفع انحصار شرکت های پرداخت الکترونیک تعبیر می کنند.

وی افزود: این در حالی است که حضور فین تک ها در صنعت پرداخت برای نخستین بار نیست که رخ می دهد و فین تک ها پیشتربا شرکت های پرداخت از جمله ایران کیش ارتباط نزدیک داشته و ازسوی این شرکت حمایت های بسیار زیادی شده و خواهند شد.

محمدی ادامه داد: آنچه که دراین حوزه قابل اهمیت است توجه به حساسیت صنعت پرداخت نسبت به افعالیت فین تک ها است که باید تعامل مناسبی بین رگولاتور و قانوگذار و همچنین شرکت های فین تکی ایجاد شود زیرا شرکت های “پی اس پی” با فعالیت در صنعت پرداخت از اعتبار و اعتماد  برخوردار شده اند که نمی توان از بازیگران جدید چنین انتظاری داشت.

وی یادآور شد:  از سویی دیگر بحث برندینگ نیز در این زمینه خیلی موثر است و این طور نیست هر کس که به تازگی وارد این بازار می شود بتواند دراین عرصه موفق عمل کند. مدیرعامل سرمایه گذاری ایرانیان اظهار کرد: شرکتی که برند معتبری داشته و خودش رادر صنعت پرداخت جاانداخته باشد حتما نسبت به شرکت هایی که بخواهند به تازگی وارد میدان شوند بیشتر مورد اقبال مشتریان و ذینفعان خواهد بود و بعید می دانم شرکت هایی مانند ایران کیش که یک برند قدیمی دراین صنعت هستند نگرانی ازاین بابت داشته باشند.

مشکلات ارزی و چالش های پیش روی شرکت های فین تکی

وی با اشاره به مشکلات ارزی موجود درکشور و تاثیر آن در صنعت پرداخت گفت: یکی از چالش هایی که شرکت های فین تکی در صنعت پرداخت با آن مواجه خواهند شد مشکلات ارزی خواهد بود. محمدی خاطر نشان کرد: شرکت های پرداخت مانند ایران کیش از موضوع ارز چندان صدمه نخواهند دید، چرا که این شرکت پیشتر تجهیز منابعی که قرار بود انجام دهد را حتی خیلی بیشتر از حد نیازهم تامین کرده است، اما موضوع ارز می تواند نقطه ضربه پذیر برای شرکت های تازه وارد باشد.

مدیر عامل سرمایه گذاری ایرانیان درباره بزرگترین چالش صنعت پرداخت در سال جاری و این که راه عبور از آن چالش ها چیست گفت: یکی از مهم ترین آن ها چالش قانونگذار است؛ هنوز هم موضوع تغییر کارمزدها وجود دارد که راه عبور ازاین موضوع توسعه خدمات و محصولات است ایران کیش با تنوع محصولات و نه تمرکز صرف بردستگاه های پوز از سد این چالش عبور خواهد کرد.

محمدی همچنین درباره ارزیابی عملکرد ایران کیش به عنوان یکی از صنعت های پرداخت اظهارداشت: ایران کیش در سال های اخیر شتاب بسیار مطلوبی گرفته است؛ رشد شرکت هم در مبلغ تراکنش ها، هم تعداد تراکنش و تعداد ابزارها نشاندهنده این است که باید آینده و چشم انداز خیلی خوبی برای شرکت متصور بود. در حال حاضر نیز چون شرکت در حوزه اپلیکیشن ها ورود پیدا کرده است امیدواریم که با توسعه بیشتر شرکت روبه شویم و ایران کیش در قیاس با سایر شرکت ها بتواند در تمام شاخص ها بهتر از رقبا باشد.

وی تاکید کرد: تمرکزایران کیش باید در بالابردن کیفیت دستگاه ها، تنوع محصولات و سرویس های مبتنی براپلیکیشن باشد تا با این رویکرد با رفع تحریم های ظالمانه و عبور از وضعیت کنونی شاهد رشد قابل توجهی در سهم این شرکت خواهیم بود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *