هشدار نسبت به خرید استارتاپ‌ها

معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت:خرید استارت آپ معنا نداردو سرمایه گذاران باید با فعالیت به صورت سرمایه گذاری جسورانه در چند شرکت نوپا با تامین مالی و دریافت بخشی از سهام سرمایه گذاری داشته باشند.

سورنا ستاری

هشدار نسبت به خرید استارتاپ‌ها

سورنا ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا درباره حضور بخش خصوصی در اکوسیستم استارت آپی گفت: بخش خصوصی انعطاف پذیر و چابک است و نیاز به درآمدزایی دارد به همین دلیل زمانی که بخش خصوصی در اکوسیستم استارت آپی کشور فعالیت می‌کند، کسب و کارهای فعال در این حوزه مانند بسیاری از کسب و کارهای دولتی ضررده نیستند و به سراغ نیاز بازار، ارائه خدمات ارزش افزوده می‌روند تا سودآوری داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور  تاکید کرد: توسعه اکوسیستم استارت آپی و دانش بنیان به فرهنگ سرمایه گذاری خطر پذیر، مشارکت بخش خصوصی و ورود سرمایه‌های خارجی نیاز دارد؛ بر همین اساس باید بستر سرمایه گذاری در استارت آپ‌ها بدون دخالت دولت ایجاد شود و صندوق‌های تامین مالی وارد بورس شوند.

وی با بیان این که خرید استارت آپ معنا ندارد، اظهار داشت: بسیاری از سرمایه گذاران داخلی در آرزوی خرید استارت آپ‌های هدف‌دار و غنی هستند؛ در حالیکه باید بدانند که خرید استارت آپ معنی و مفهوم درستی ندارد و فرد سرمایه گذار باید با فعالیت به صورت سرمایه گذاری جسورانه  در چند شرکت نوپا با تامین مالی و دریافت بخشی از سهام سرمایه گذاری داشته باشد.

ستاری افزود: صندوق‌های سرمایه گذاری خطر پذیر یک ضرورت برای کشور محسوب می‌شود و برای تحقق اهداف در حوزه تامین مالی باید ۴۰  درصد از سرمایه گذاری‌های کشور از طریق  VC‌ها ( سرمایه‌گذاری خطرپذیر ) انجام شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *