رئیس کل بیمه مرکزی:

نرخ‌گذاری غیرفنی ضریب خسارت بیمه ای را بالا برده است

رئیس‌کل بیمه‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران رشد ضریب خسارت در برخی رشته های بیمه ای را ناشی از نرخ‌گذاری غیرفنی و فقدان اعمال مدیریت ریسک در برخی شرکت های بیمه دانست.

بیمه مرکزی

به گزارش بیمه مرکزی، «عبدالناصر همتی» در جلسه شورای عالی بیمه با اشاره به رشد ۲۱ درصدی حق بیمه در سال ۱۳۹۶ گفت: افزایش ضریب نفوذ بیمه، گذر گردش مالی صنعت بیمه از ۵۰۰ هزار میلیارد ریال، رشد مطلوب بیمه های زندگی، آتش سوزی و بدنه اتومبیل از مهم ترین دستاوردهای صنعت بیمه در سال گذشته است.

در این نشست، شورای عالی بیمه مقرر کرد: بیمه مرکزی باید با توجه به نبود تعرفه با کسب نظر کارشناسان خبره و مدیران صنعت بیمه و سندیکای بیمه گران ایران، ضوابط مورد نظر برای کنترل ضریب خسارت در رشته های مورد نظر را به شورای عالی بیمه پیشنهاد کند.

همچنین در این جلسه، شورا تعرفه هزینه ارزیابی خسارت موضوع تبصره ماده (۳۹) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث را به ازای هر فقره ارزیابی برای سال ۱۳۹۷ یک میلیون ریال تعیین کرد.

در ادامه، بنا به گزارش رییس کل بیمه مرکزی، سهم شرکت های بیمه مستقیم در تامین عوارض موضوع تبصره «۱۰» قانون بودجه سال ۱۳۹۷ تعیین شد.

همچنین شورای عالی بیمه از بیمه مرکزی خواست موضوع هزینه کرد این مبالغ در نیروی انتظامی، سازمان راهداری و اورژانس کشور و اثربخشی آن در کاهش تصادف و مرگ و میر را از طریق دیوان محاسبات کشور- به عنوان مسوول تهیه گزارش تفریغ بودجه- پیگیری کند.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *