زیان ۱۶ میلیارد دلاری سرمایه‌داران روسی از تحریم‌های آمریکا

تحریم‌های چند روز گذشته آمریکا علیه روسیه منجر به ضرر ۱۶ میلیارد دلاری فعالان اقتصادی روسیه در کمتر از یک هفته شده است.

ضرر سرمایه داران روس

زیان ۱۶ میلیارد دلاری سرمایه‌داران روسی از تحریم‌های آمریکا

به گزارش کالکو از بلومبرگ، بعضی از ثروتمندترین فعالان اقتصادی روسیه به دنبال بازشدن بورس این کشور در هفته گذشته میلادی با ضرر مالی هنگفتی روبرو شدند؛ این در حالی است که بزرگ ترین افراد متضرر روس فقط شامل اشخاص و شرکت هایی نیستند که در فهرست تحریم های جدید آمریکا اضافه شده اند.

این موضوع بدان معناست که حتی آن دسته از کسانی  که در فهرست تحریم ها قرار ندارند، هم متضرر شده اند.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، تمام ۲۷ ثروتمند بزرگ روسی به جز یک نفر در این هفته با ضرر مالی بزرگی روبرو شده اند؛ ضمن اینکه برخی از آنها در فهرست تحریم های واشنگتن قرار نداشتند.

از جمله آنها «ولادیمیر پونانین» صاحب یکی از شرکت های غول معدن در روسیه است که ۲.۲۵ میلیارد دلار متضرر شده است و مدیر عامل لوک اویل هم ۱.۳۷ میلیارد دلار از دارایی خود را به دنبال تحریم ها از دست داده است.

گروه “ویکتور وکسلبرگ” هم که بتازگی به فهرست تحریم های آمریکا اضافه شده است، ۱.۲۸ میلیارد دلار ضرر کرده است. اولگ دریپاسکا هم ۲ میلیارد دلار از جمعه تا دوشنبه متضرر شده و شرکت وی ۵۴ درصد از ارزش خود را از روز پنجشنبه هفته گذشته تا کنون از دست داده است.

تمام افراد فعال تجاری قرار گرفته شده در فهرست تحریم های آمریکا از جمله صاحبان مشاغل بزرگ در روسیه محسوب می شوند و بدترین سناریو برای روسیه است؛ ضمن اینکه لازم است دولت روسیه برای پیشگیری از بین رفتن فرصت های شغلی زیاد تدابیری را اتخاذ کند.

به گفته مقامات کاخ کرملین، دولت روسیه در حال بررسی ایجاد مناطق فراساحلی ویژه در روسیه بمنظور ترغیب ثروتمندترین افراد این کشور برای باز گردانددن سرمایه آنها است.

بر پایه این گزارش، در مجموع ثروتمندترین فعالان اقتصادی روسیه به دلیل تحریم های جدید آمریکا ۱۶ میلیارد دلار ضرر کرده اند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *