ارتباط تلفنی روستاها تا ۴۸ ساعت آینده برقرار می شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: ارتباط تلفنی روستاهایی که به علت عدم سرویس‌دهی ماهواره خارجی، تلفن ثابت آن‌ها قطع شده است، تا ۴۸ ساعت آینده برقرار می‌شود.

تلفن

ارتباط تلفنی روستاها تا ۴۸ ساعت آینده برقرار می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی گفت: خدمات ارتباطی در برخی از مناطق روستایی به علت صعب‌العبور بودن و نبود امکانات زیرساختی از طریق بستر ماهواره‌ای انتقال می‌یابد. با توجه به اینکه مقرر شده بود ارتباطات این روستاها از طریق ماهواره در اختیار سازمان فضایی قرار گیرد، اپراتور ماهواره خارجی با اطلاع از این موضوع، سرویس ارتباطی اپراتور ارائه دهنده خدمات در این روستاها را قطع کرد که در پی آن ارتباط تلفنی حدود ۶۰۰ روستا قطع شده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات ارتباطی این روستاها در قالب طرح USO و از طریق اپراتور ارتباطات کوہ نور انجام می‌شود، افزود: از ساعات اولیه قطع سرویس در این روستاها، نیروهای متخصص در قالب ۱۰۰ تیم فنی برای برگرداندن ایستگاه‌های ماهواره‌ای سازماندهی شده‌اند و تا کنون نیز ارتباط بیش از ۱۰۰ روستا برقرار شده است اما با توجه به بعد مسافت و صعب‌العبور بودن روستاها و لزوم مراجعه حضوری تیم‌های تخصصی به ایستگاه‌ها، برقراری ارتباط در این مناطق زمان‌بر شده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ضمن عذرخواهی از سرویس گیرنده‌هایی که با قطعی خدمات ارتباطی مواجه شده‌اند، عنوان کرد: با پیگیری‌های انجام شده از سوی رگولاتور، مشکل ارتباطی این روستاها که عمدتا در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و کرمانشاه هستند تا دو روز آینده برطرف می‌شود ضمن اینکه تمهیدات لازم برای پیشگیری از تکرار این موارد نیز اندیشیده شده است.

 


برچسب ها :


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *