افزایش ۱۵٫۴ درصدی تولید خودروی سواری در۱۱ ماه ۹۶

بررسی آمارنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری در ۱۱ ماه سال ۹۶ و رشد ۱۵٫۴ درصدی آن در همسنجی با سال ۹۵ است.

خودرو

افزایش ۱۵٫۴ درصدی تولید خودروی سواری در۱۱ ماه ۹۶

به گزارش ایرنا، در ۱۱ ماه سال ۹۵ افزون بر یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی سواری توسط خودروسازان کشور تولید شده بود.

برپایه این گزارش، در این مدت تعداد ۶۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه وانت در کشور تولید شد. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵ کاهش ۴٫۱ درصدی را نشان می دهد.

همچنین تا پایان بهمن ماه پارسال، سه هزار و ۷۷۴ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون در کشور تولید شد که در همسنجی با سال پیش از آن ۶۶٫۴ درصد رشد نشان می دهد.

تعداد کامیون کشنده تولید شده از سوی خودروسازان در مدت یاد شده با ۱۲٫۸ درصد رشد در مقایسه با سال ۹۵ به ۱۴ هزار و ۹۶۹ دستگاه رسید.

در ۱۱ ماه سال ۹۶ تعداد ۷۳۵ دستگاه کمباین و ۱۵ هزار و ۵۹۳ دستگاه تراکتور در کشور تولید شد که در همسنجی با سال پیش از آن به ترتیب رشد ۱۰۵٫۹ درصدی و ۱۵٫۸ درصدی نشان می دهد.

برپایه این گزارش، در بهمن ماه پارسال نیز ۱۳۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه انواع سواری، پنج هزار دستگاه وانت، ۵۲۴ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون، هزار و ۷۴۸ دستگاه کامیون کشنده، ۶۳ دستگاه کمباین و هزار و ۵۹۸ دستگاه تراکتور در کشور تولید شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *