حمایت وزیر ارتباطات از محدود کردن مبادلات مالی در بستر کدهای دستوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اعلام حمایت از اقدام بانک مرکزی برای محدود سازی مبادلات مالی از کدهای دستوری (USSD) گفت: این اقدام با هدف افزایش امنیت انجام می شود.

آذری جهرمی

حمایت وزیر ارتباطات از محدود کردن مبادلات مالی در بستر کدهای دستوری

محمدجواد آذری جهرمی  روز شنبه در حاشیه مراسم روز ملی فناوری فضایی در جمع خبرنگاران افزود: اقدام بانک مرکزی برای متوقف کردن این کدها، در جهت افزایش امنیت است اما باید مراقب آسیب هایی که ممکن است متوجه مردم شود، باشیم.

وی با اشاره به تلاش برای تعویق این اقدام تا زمان رسیدگی به همه جوانب آن، گفت: امروز در رگولاتوری جلسه ای با حضور مقام های بانک مرکزی برگزار شد تا اقدام های لازم اندیشیده شود، در عین حال که این متوقف سازی به نفع همه کاربران خواهد بود.

آذری جهرمی خواستار توجه بیشتر به حاشیه های اجرای این برنامه شد و ابراز امیدواری کرد، این اقدام بانک مرکزی فقط مشمول کدهای دستوری (USSD) نشود بلکه شامل دستگاههای خود پرداز هم شده تا امنیت آنها افزایش داده شود.

وزیر ارتباطات به ۴۲ میلیارد ریال کلاهبرداری سالانه از طریق دستگاه های خودپرداز اشاره کرد و گفت: بانک مرکزی باید برای امنیت آنها نیز تلاش کند.

عضو هیات دولت با تاکید بر اینکه نگاه بانک مرکزی برای توسعه امنیت در نظام پرداخت بسیار اقدام بجا و مناسب است، افزود: این موضوع جزو درخواست های خود ما هم بوده و شایسته قدردانی است.

آذری جهرمی ادامه داد: در هر صورت بخش زیادی از تراکنش های خرید شارژ در نزد کاربران شبکه های موبایل که بخشی از اقتصاد را تشکیل می دهد، از طریق این کد های دستوری است؛ البته حذف یکباره آن از دید ما یک تصمیمی است که اجرای یکباره اش ایجاد اختلال در نظام اپراتورها می کند.

وی گفت: ضمن حمایت از اقدام بانک مرکزی درخواست داریم همه جوانب بررسی شود و بعد اجرا شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *