افزایش ۶۰ درصدی هزینه بلایای طبیعی در سال جاری

حکاک: طبق گزارش بیمه اتکایی جهانی Swiss Re هزینه فجایع طبیعی و انسانی در سال جاری به ۳۰۶ میلیارد دلار رسید.

بلایای طبیعی

افزایش ۶۰ درصدی هزینه بلایای طبیعی در سال جاری

طوفان هاروی، ایرما و ماریا، که در تابستان سال جاری در سراسر کارائیب و ایالات متحده در مسیر خود همه چیز را خراب کرد، کمک کرد تا خسارات سالانه از ۱۸۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کند و به رقم ۳۰۶ میلیارد دلار برسد.

ابتدای طوفان ایرما تخمین زده شده بود که هزینه اقتصادی این طوفان می تواند به ۳۰۰ میلیارد دلار برسد. تروستن جوورک، عضو هیات مدیره بیمه اتکایی Munich Re گفت: ایرما اتفاق مهمی برای فلوریدا و همچنین برای صنعت بیمه بود. صنعت بیمه همان زمان هزینه های طوفان هاروی را هم ارزیابی کرد. تخمین های اولیه نشان می داد که هزینه  نهایی می تواند به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد. بیمه اتکایی جهانی Swiss Re همان زمان گفت این رقم را باید با آسیب اقتصادی ۱۷۶ میلیارد دلاری طوفان کاترینا در سال ۲۰۰۵ که شامل تلفات ۸۲ میلیارد دلاری بیمه می شود، مقایسه کرد.

هاروی موجب سیل گسترده در هیوستون، تگزاس، ماریا شد و خاموشی های گسترده ای را در پورتوریکو ایجاد کرد.

به گفته بیمه اتکایی جهانی Swiss Re امریکا بیشترین آسیب را در این فجایع طبیعی دید که پرهزینه ترین طوفان بعد از سال ۲۰۰۵ بود. ترکیب سه طوفان باعث ایجاد ضرر ۹۳ میلیارد دلاری در بیمه ها شد.

کورت کارل، اقتصاددان ارشد این سازمان گفت: موج جمعیتی و خانه های جدیدی در این مناطق ساحلی بعد از تخریب های طوفان های کاترینا، دیتا و ویلما در سال ۲۰۰۵ به وجود آمد.

به گفته کارل، بنابراین زمانی که یک طوفان رخ می دهد، ظرفیت های از دست رفته در بعضی منابع بیشتر از گذشته می شود.

آتش سوزی کالیفرنیا که همچنان ادامه دارد ضرر و زیان آن را بیشتر می کند. بیمه گران تلفات چند میلیارد دلاری برای آتش سوزی جنوب کالیفرنیا را متعهد شده اند. به گفته آنها، امسال یکی از گران ترین سال ها بوده است. آدام کامینز، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics براورد کرده است که تنها تلفات آتش سوزی توماس فایر که جدی ترین آتش سوزی در منطقه بوده است، حدود ۱٫۵ میلیارد دلار خواهد بود. این تلفات می تواند بسته به میزان گسترش آن افزایش یابد.

هزینه زمین لرزه تهوانتپک (Tehuantepec)، پوئبلا و مکزیک با افزایش تلفات تا بیش از ۲ میلیارد دلار براورد شده است.

بیمه اتکایی جهانی Swiss Re می گوید: ۱۱ هزار نفر در بلایای طبیعی سال ۲۰۱۷ یا کشته یا گم شده اند، رقمی حدود تعداد مشابه سال ۲۰۱۶٫
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *