افتتاح کافه‌کتاب پات در هفته کتابخوانی

کافه‌کتاب پات همزمان با هفته کتاب‌خوانی افتتاح شد.

کافه‌کتاب پات

افتتاح کافه‌کتاب پات در هفته کتابخوانی

رضا احمدی مدیر روابط عمومی ایران‌کیش در مراسم افتتاحیه کافه کتاب پات گفت: امروز رستورانی را که در شرکت داشتیم به کتابخانه با کتاب‌هایی تبدیل کردیم که حتما ارزش خواندن دارند و مطمئنم با دیدن عناوین این کتاب‌ها ترغیب خواهیم شد تا آن‌ها را لا اقل برای اندک زمانی هم که شده تورق کنیم.

وی افزود: امیدوارم این موضوع فتح بابی برای سایر سازمان‌هایی باشد که تصور می‌کنند ، فعالیت‌هایشان ارتباطی با مسائل فرهنگی ندارد اما همه ما باید بدانیم با هر شغل و وظیفه‌ای در کنار کتاب بودن حالمان را خوب می‌کند. ما گرفتن این انرژی مثبت را از همین جا و ازکافه کتاب پات شروع کردیم تا به نوبه خودمان بتوانیم قدمی هر چند کوتاه در عرصه کتابخوانی برداریم .

سیدحسین ابطحی، عضو بازنشسته هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی نیز دراین مراسم اظهارداشت: بسیار خوشحالم که از چنین فضایی در شرکت ایران‌کیش چنین استفاده‌ای شده‌است‌. امیدوارم که در کنار این کتابخانه، کتابخوان‌های بیشتری هم بسازیم. متاسفانه فرهنگ کتابخوانی هنوز به اندازه ای که باید، در کشور ما نهادینه نشده است .

وی ادامه داد : چه قدر خوب می‌شد تا کارکنان هر سازمانی حداقل نیم ساعت از زمان اداری خود را به مطالعه اختصاص دهند.

ابطحی گفت: ما در طول زندگی زمان‌های آزاد زیادی در فرودگاه، اتوبوس، مترو و…. داریم که آن‌ها را از دست می‌دهیم. زمان‌هایی که می‌شد به مطالعه اختصاص داد. ای کاش این فرهنگ مطالعه را از زمان کودکی می‌آموختیم .

این استاد دانشگاه اظهار کرد: اگر چنین کارهایی مانند افتتاح کافه‌کتاب پات، توسط شرکت‌های پیشرو دیگری نیز انجام شود بسیار عالی است. من به شرکت ایران‌کیش تبریک می‌گویم که همیشه افکار نویی را در چنین زمینه‌هایی پیاده‌سازی می‌کند .

محمدرضا رحمانی، شاعر و نویسنده کشورمان که مجموعه کتاب‌های کودکانه “من زمین را دوست دارم” را نیز با همکاری ایران‌کیش به چاپ رسانده است در این مراسم گفت : من بیش از ۳۰ سال است که با شرکت‌ها و نهادهای مختلف در مورد کتاب‌ها همکاری کرده‌ام و اولین جایی که مدیریت آن را آشنا و مشتاق به کتاب یافتم، مدیر عامل ایران‌کیش بود .

رحمانی به طنز گفت: ما همیشه از این می‌نالیم که چرا درایران کتابخانه‌های قدیمی تبدیل به کباب‌خانه شده‌اند و حالا خوشحالیم که این کبابخانه (رستوران ایران‌کیش) قرار است کتابخانه شود.

وی افزود: آن طور که می‌دانیم دغدغه فرامرزی، مدیرعامل ایران‌کیش این است که در حد توان خود کاری برای فرهنگ مطالعه انجام دهد. امیدوارم روزی دراین سالن ناهارخوری کارکنان ایران‌کیش بیشتر اوقات به کتاب‌خوانی مشغول باشند چرا که می‌دانم که همه پرسنل این شرکت ایده‌هایی دارند که می‌توانند آن را تبدیل به کارهای نو و تازه‌تر کنند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *