استقبال از نسخه ویندوزی پات

رونمایی از نسخه ویندوزی پات به عنوان نخستین نرم‌افزاری که این امکان را فراهم کرده است برای شرکت بسیار مهم بود، از همین رو به شکل ویژه با حضور پژمان جمشیدی سفیر برندپات و مهدی پاکدل سفیر فرهنگی ایران کیش به همراه مدیر عامل شرکت در حضور اصحاب رسانه ازاین نرم‌افزار رونمایی شد.

پات

استقبال از نسخه ویندوزی پات

نمایشگاه الکامپ امسال برای ایران کیش ویژه پات و سرویس‌های جدید آن بود. غرفه ایران کیش نیز در آن  روزها محل چند رونمایی از سرویس‌های جدید پات بود. از نسخه ویندوزی پات گرفته تا امکان پرداخت مبتنی بر qrکد. با گذشت چند هفته ای از آن زمان به سراغ شهره آقابابایی قائم‌مقام فناوری اطلاعات و مدیر پروژه پات رفتیم و درباره آخرین امکانات این نرم‌افزار پرسیدیم.

در نمایشگاه امسال الکامپ،ایران کیش تمرکز خاصی روی اپلیکیشن خود و معرفی آن داشت، فکر می‌کنید تا چه اندازه دراین کارموفق بودید؟

از ابتدای امسال تمام بنا و برنامه‌ریزی ما بر توسعه بیشتر خدمات پات بودو بدیهی است که باید از هر پلی برای اطلاع‌رسانی دراین زمینه به مردم نیز استفاده کرد.معمولاً در اواسط سال یک رویداد مهم به نام الکامپ برگزار می‌شود، رویدادی شناخته‌شده که در آن شرکت‌های مختلف با موضوعیت الکترونیک و پرداخت دور هم جمع می‌شوند و قابلیت این راهم دارند تا عموم را برای بازدید ازاین نمایشگاه به سمت خود جلب کنند. به هر حال مردم از دستاوردهای فنی این شرکت‌ها مطلع می‌شوند. از همین رو ایران کیش نیزکه روی اپلیکیشن پات چند سرویس جدید ارائه داده است بر آن شد تا دراین نمایشگاه با تمرکز روی پات گام بردارد.

از سرویسqrکد شروع کنیم، سرویسی که درروز دوم این نمایشگاه رونمایی شد.

روش پرداخت از طریقqrکد دراین نرم‌افزار منطبق براستانداردهای روز دنیا وهمین‌طور قوانین و مقررات داخلی پیاده‌سازی شده است. این پیاده‌سازی به نحوی صورت گرفته که برای پذیرنده‌ها و صاحبان کسب و کار مطلوب باشد. از آنجا که برای تمام پذیرندگان برچسب QRکد را که نماد ترمینال و پوز پذیرنده است تامین کرده‌ایم، همه کسانی که می‌خواهند از پوز پذیرنده استفاده کنند اما کارت بانکی ندارند قادرخواهند بود از طریق اپلیکیشن پات و منو پرداخت و کدخوان QR خرید مورد نظر خودشان را انجام دهند.

برخی نرم‌افزارها این امکان راپیشترهم داشته‌اند، بنابراین پرسش اینجاست که ویژگی این سرویس نسبت به نمونه‌های مشابه چیست؟

بیش ازهمه user friendly بودن این سرویس موردتوجه مخاطب قرارگرفته و از طرفی سرعت و امنیتی که برای این روش پرداخت پیاده‌سازی شده قابل توجه است. یکی از خصوصیات دیگر این سرویس آن است که در انتهای تراکنش به شما رسید فیزیکی هم داده می‌شود؛ یعنی با اینکه تمام تراکنش در بستر موبایل و به صورت مجازی شکل می‌گیرد ولی پذیرنده می‌تواند از طریق پوز و برقراری ارتباط با این تراکنش موبایلی رسید خرید را چاپ کند و در اختیار مشتری قرار دهد، هرچند رسید مجازی نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

به غیراز qrکد امکانات دیگری هم دراین روزرونمایی شد.

بحث امکان خرید بلیت قطار مسافربری رجا از طریق اپلیکیشن پات یکی از این سرویس‌ها بود.

خدمت جدید دیگر پات خرید بیمه است. مشتریان ظرف مدت کوتاهی می‌توانند برای تمام بیمه‌هایی که نیاز به مراجعه حضوری ندارند اقدام و از طریق اپلیکیشن پات آنها را خریداری کنند، از جمله دیگر امکانات پات که در نمایشگاه از آن رونمایی شد امکان خرید بلیت هواپیما و رزرو تور ازطریق اپلیکیشن پات است. البته این امکان از چندماه پیش روی پات قرار گرفته بود.

رونمایی از نسخه ویندوزی پات و نحوه اجرای این رونمایی نشان می‌داد که این سرویس برای ایران کیش اهمیت خاصی دارد.

رونمایی از نسخه ویندوزی پات به عنوان نخستین نرم‌افزاری که این امکان را فراهم کرده است برای شرکت بسیار مهم بود، از همین رو به شکل ویژه با حضور پژمان جمشیدی سفیر برندپات و مهدی پاکدل سفیر فرهنگی ایران کیش به همراه مدیر عامل محترم شرکت  در حضور اصحاب رسانه ازاین نرم‌افزار رونمایی شد. ازهم‌اکنون کاربران پات می‌توانند از نسخه ویندوزی پات چه روی گوشی چه روی دسکتاپ‌های کامپیوتری‌شان استفاده کنند. بی‌تردید این یک مزیت بزرگ است که می‌تواند مورد استقبال جدی مردم قرار گیرد. اکنون همه می‌توانند روی کامپیوترهای شخصی خود نیز ازاین اپلیکیشن بهره ببرند و عملیات انتقال وجه، خرید و فروش پرداخت قبض را باهمان سرعت و کیفیت نسخه موبایلی انجام دهند.

خیلی‌ها می‌گویند نسخه‌های قابل نصب ویندوز برای استفاده از پیام‌رسان‌ها ازاهمیت قابل توجهی برخوردار است، اما چرا از سوی ایران کیش چنین موضوعی درباره نرم‌افزار پرداخت یک ضرورت در نظر گرفته شده است؟

دلیل اینکه نسخه ویندوزی برای پیام‌رسان‌ها مهم است این است که شما با یک صفحه مانیتور پشت سیستم خود، در هر محیطی، می‌توانید پیام‌هایتان را توأم با کاری که با کامپیوتر خود انجام می‌دهید ارسال کنید. بنابراین نسخه ویندوزی هم به لحاظ بصری و هم اینکه به کارشما در زمان استفاده از کامپیوتر لطمه نمی‌زند مورد استقبال قرار گرفته است.در مورد پرداخت الکترونیک نیز همین‌طور است؛ شما پشت سیستم‌تان نشسته‌اید، برای لحظاتی می‌خواهید انتقال وجه انجام دهید، اکنون پات این امکان را برای شما فراهم ساخته است. ضمن اینکه خیلی از گوشی‌های موبایل هم ویندوزی است و تا همین چندوقت پیش نمی‌توانستند اپلیکیشن‌های پرداخت را روی این گوشی‌ها نصب کنند اما هم‌اکنون ایران کیش به وسیله پات این امکان را فراهم ساخته است.

استقبال از نسخه ویندوزی پات چگونه بوده است؟

خوشبختانه از روزی که این نرم‌افزار را روی ویندوز آورده‌ایم استقبال خیلی خوبی از آن شده و بازتاب مطلوبی از آن داشته‌ایم.این را از حضور مردم در ویندوز استور و نصب اپلیکیشن پات می‌توان فهمید. مهم‌ترین ویژگی پات ویندوزی این است که بازیک روش کاربری آسان برای مشتریان فراهم کرده است.

یک زمانی که خیلی هم دورنیست شاید تعداد دانلودهای پات به چند هزار هم نمی‌رسید و نسبت به رقبا درصد ناچیزی از سهم بازار را به خود اختصاص داده بود. هم‌اکنون وضعیت چگونه است؟

هم‌اکنون تعداد دانلودهای اپلیکیشن پات به بیش از دومیلیون و ۵۰۰ هزاررسیده است و در میان اپلیکیشن‌های پرداخت در رتبه سوم هستیم. اما واقعیت آن است که بیش از اینکه ایران کیش به تعداد دانلودهای پات بیندیشد به کیفیت فکرمی‌کند، قطعاً در برنامه‌های آینده نیز برای ارتقای سطح کیفی پات برنامه‌هایی داریم.روی UI و UX محصول و ارتقای آن تمرکز کرده‌ایم و می‌خواهیم آن را برای کاربران‌مان جذاب‌تر کنیم. یکسری از مزایا را برای کاربران پات فراهم کرده‌ایم اعم از تخفیف ها ، امتیازات و اینکه بتوانند با استفاده بیشتر ازاین اپلیکیشن ، ارزش بیشتری کسب کنند . در کنار این موضوع یکسری از سرویس هایی را هم که در حال حاضر وجوددارد اما از طریق پات با کیفیت و امکانات بیشتری قرار است به مردم داده شود بگذارید ؛ مثل فروش بسته های اینترنتی کاربران پات ، بسته های ویژه ای که دارای امکاناتی با قیمت پایین تر و تخفیف هستند تا کاربران بتوانند آن ها را خریداری و استفاده کنند .
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *