بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور بزودی وارد بورس می‌شود

مدیر عامل فروشگاه زنجیره ای همواره تخفیف افق کوروش گفت: افق کوروش در کمتر از ۵ سال از آغاز فعالیت خود، موفق شد یک هزار شعبه فروشگاه در ۳۱ استان و ۲۴۰ شهر راه اندازی کند و بزودی وارد بورس می شود.

امیرخسرو فخریان

بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کشور بزودی وارد بورس می‌شود

به گزارش حکاک، امیرخسرو فخریان گفت: افق کوروش اولین فروشگاه زنجیره ای کشور است که موفق شد یک هزار شعبه فروشگاه در کشور افتتاح کند و ضمن دستیابی به این موفقیت بزرگ، این رکورد را در صنعت فروشگاه زنجیره ای کشور ثبت کرد.

وی افزود: در حال حاضر افق کوروش دارای یک هزار و ۱۶ شعبه است که این تعداد فروشگاه در ۳۱ استان کشور و در ۲۴۰ شهر مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

فخریان همچنین میزان سطح فروش فروشگاه زنجیره ای افق کوروش را ۲۵۰ هزار مترمربع اعلام کرد و در عین حال این نکته را مورد اشاره قرار داد که  افق کوروش ۱۰۰ هزار متر مربع انبار در اختیار دارد و حدود ۷۰۰ خودرو باربری، وظیفه توزیع کالا را بین شعب را برعهده دارند.

به گفته مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، هم اکنون بیش از ۷ هزار نفر نیروی انسانی در این مجموعه مشغول به کار هستند.

فخریان همچنین از راه اندازی ناوگان مجهز به سیستم سرمایش و یا به اصطلاح زنجیره سرد در فروشگاه های همواره تخفیف افق کوروش و در راستای حفظِ کیفیت و تازگی کالاهای لبنی و یخچالی خبر داد و خاطر نشان کرد: افق کوروش اولین فروشگاه زنجیره ای کشور است که موفق به راه اندازی زنجیره سرد شد و با این سیستم تمام کالاهای نیازمند به زنجیره سرد به انبارها منتقل می شوند و بطور مستقیم کالاهای مذکور بین شعب توزیع می شوند.

به گفته وی، واحد کنترلِ کیفیت فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، به طور مستمر و قبل از ورودِ کالا به فروشگاه کیفیت محصولات را رصد و بررسی می کند.

وی در ادامه از ورود شرکت فروشگاه زنجیره ای افق کوروش به بورس خبر داد و افزود: فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به عنوان اولین شرکت در صنعت خرده فروشی به زودی وارد بورس می شود.

مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، ورود این شرکت را به بازار سرمایه و تابلو اصلی بورس آن هم در کمتر از ۵ سال فعالیت، موفقیت بزرگی عنوان کرد و ادامه داد: پیش بینی می شود که در کمتر از ۲ ماه آینده، بتوانیم حداقل ۱۰ درصد از سهام شرکت را در بازار سرمایه عرضه کنیم.

وی همچنین از ورود شرکت افق کوروش به کشورهای همسایه خبر داد و ضمن بیان این مطلب که افق کوروش اولین فروشگاه زنجیره ای ایرانی است که فعالیت خود را در خارج از کشور آغاز کرده است؛ افزود: هم اکنون ۲ فروشگاه در پایتخت کشور عراق افتتاح شده و هفته آینده نیز سومین شعبه فروشگاه در این کشور افتتاح خواهد شد.

به گفته فخریان، شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش فعالیت های بین المللی خود را بطور جدی پیگیری خواهد کرد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم که بتوانیم به حداقل ۱۰ کشور ورود پیدا کنیم.

وی ضمن اشاره به این مطلب که اقلام سوپرمارکتی در کشورهای پیشرفته بین ۲٫۵ تا ۵ درصد بصورت آنلاین بفروش می رسد، گفت: فروشگاه اینترنتی افق کوروش با برند اُکالا به منظور رفاه حال شهروندان و صرفه جویی در وقت و انرژی راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: فعالیت این فروشگاه اینترنتی (okala) در حال حاضر به تهران محدود می شود اما به زودی در سایر استان ها نیز فعال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش از نصب نرم افزار ERP با هدف یکپارچگی اطلاعاتی در این شرکت خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری بتوان این نرم افزار  را با هدف ارتقای بهره وری و افزایش قدرت رقابت با سایر فروشگاه های خارجی پیاده سازی نماییم.

وی همچنین یادآور شد: افق کوروش در سال گذشته در بین صد شرکت برتر ایران قرار گرفت و رتبه یک را از منظر شاخص فروش و بهره وری در بین فروشگاه های زنجیره ای از آنِ خود کرد.

فخریان در عین حال تصریح کرد: چشم انداز ۱۴۰۴ فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش این است که در بین ۲۵۰ خرده فروشی برتر دنیا قرار گیرد؛ برای این منظور باید رقمی حدود ۴ میلیارد دلار فروش داشته باشیم تا به هدف خود دست پیدا کنیم.

تسهیلات ۹۰ میلیونی بدون بهره افق کوروش به فرانچایزگیرندگان

مدیرعامل شرکت فروشگاه زنجیره ای افق کوروش در ادامه مبحث اعطای نمایندگی یا فرانچایز افق کوروش را مورد اشاره قرار داد و از تسهیلات ۹۰ میلیونی بدون بهره و با بازپرداخت ۳۶ ماهه ( از محل کارکرد فروشگاه) به منظور تجهیز فروشگاه برای فرانچایز گیرندگان خبر داد.

وی اضافه کرد: فرانچایز افق کوروش به افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک و دانش محدود دارند کمک شایان توجهی خواهد کرد و تمامی دغدغه های موجود در حوزه  IT، مالی، بازرگانی و … در شرکت مادر مرتفع می شود.

به گفته وی، افق کوروش در مسیرِ اعطای نمایندگی (فرانچایز) مبلغی بابت تابلو از فرانچایزگیرنده دریافت نمی کند.

وی در پایان ضمن اشاره به فشارهای اقتصادی اخیر به مردم از بابت افزایش قیمت کالاها و محصولات گفت: در فضای دشوار اقتصادی در تلاش هستیم با ارائه خدماتی همچون تخفیف در فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش به افزایش سبد خرید خانوار کمک کنیم و قدمی در جهت بهبود شرایط موجود برداریم.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *