سایت‌های قمار از شبکه پرداخت کوچ کردند

مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش گفت: با افزایش روند نظارتی امیدواریم شاهد جلوگیری از مهاجرت معکوس متخلفان به شبکه پرداخت باشیم.

صادق فرامرزی

سایت‌های قمار از شبکه پرداخت کوچ کردند

به گزارش حکاک، صادق فرامرزی، در گفت و گو با ایبِنا گفت: اقدامات پیشگیرانه و نظارتی شاپرک و شبکه پرداخت در هفته‌های اخیر، ادامه فعالیت برای سایت‌های قمار و شرط‌بندی را به شدت مشکل کرده‌است.

همان‌گونه که انتظار می‌رفت فعالیت و تبلیغات سایت‌های شرط‌بندی و قمار همزمان با مسابقات جام‌جهانی فوتبال، افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد ولی از آنجایی که از مدت‌ها قبل و هماهنگی‌های بسیار خوبی میان تمام دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و مرتبط با این حوزه انجام شده‌بود، شاپرک توانست اختیارات لازم را برای برخورد با درگاه‌های متخلفی که در سایت‌های قمار مورد سوءاستفاده قرارمی‌گرفتند، بدست آورد تا علاوه بر اقدامات شرکت‌های پی‌اس‌پی، با بهره‌گیری از مدل‌های کارآمد به طور مستقیم نیز نظارت لازم را بر عملکرد درگاه‌ها اعمال و در صورت لزوم درگاه‌های متخلف را مسدود کند.

وی افزود: شبکه پرداخت  نیز با بهره‌مندی از این اختیارات و با هماهنگی کامل با شاپرک نسبت به شناسایی و مسدودسازی سریع درگاه‌های متخلف اقدام کرد تا جایی که در روزهای پایانی جام‌جهانی، رصدها نشان‌می‌داد سوءاستفاده از شبکه پرداخت کشور برای تبادلات مالی تقریبا به صفر رسیده‌است.

مدیرعامل ایران‌کیش ادامه‌داد: امیدواریم این روند نظارتی همچنان ادامه پیدا کند تا علاوه بر اینکه شاهد مهاجرت معکوس متخلفان به شبکه پرداخت نباشیم، سایر بسترهای تبادلات نیز به صورت دقیق پایش و پالایش شوند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *