چند شرکت پرداخت‌یار واقعا فعالیت می‌کنند؟

از حدود یک سال پیش حدودا ۱۵۰ پرداخت‌یار به مرحله عملیاتی رسیده‌اند ولی تنها ۳۰ پرداخت‌یار فعال به صورت روزانه عملیات تسویه با پذیرندگان را انجام میدهند.

پرداخت‌یاری

چند شرکت پرداخت‌یار واقعا فعالیت می‌کنند؟

به گزارش حکاک از شاپرک، عملیات تسویه پرداخت‌یاری از نهم آبان ماه سال ۱۳۹۷ با انجام تراکنش‌های آزمایشی آغاز و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ با اضافه شدن تعداد بیشتری از شرکت‌های پرداخت‌یار به سامانه در مقیاس بزرگتری ادامه یافت.

بر اساس گزارش‌های ثبت شده از حدود یک سال پیش تا زمان تهیه این گزارش، حدودا ۱۵۰ پرداخت‌یار به مرحله عملیاتی رسیده‌اند ولی تنها ۳۰ پرداخت‌یار فعال به صورت روزانه عملیات تسویه با پذیرندگان را انجام می‌دهند.

نکته مهم اینکه از اول مرداد سال گذشته تا ۱۱ مرداد امسال ۳۰۰ روز غیر تعطیل وجود داشته که عملیات پرداخت‌یاری در آن صورت پذیرفته است. در میان این سیصد روز مجموعاً در ۵۶ روز عملیات تسویه پرداخت‌یارها در سامانه پرداخت‌یاری شاپرک و سامانه‌های بانک‌ها با مشکلاتی مواجه بوده که موجب تأخیر در تسویه شده است. از این تعداد مشکل، علت تأخیر تنها در ۹ مورد سامانه پرداخت‌یاری شاپرک و در سایر موارد، منشأ تأخیر یک یا چند بانک‌ فعال در حوزه تسویه پرداخت‌یاری بوده‌اند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *