:مدیرعامل گروه فن‌آوا

مصوبه جدید در حوزه پرداخت الکترونیک، نشانه جهت‌گیری درست دولت است

برداشت صحیح از مصوبه دولت درباره پرداخت الکترونیک و درایت در تدوین آیین‌نامه‌های مرتبط می‌تواند فرصت‌های بسیار مناسبی در اختیار تمام بازیگران بالقوه و بالفعل حوزه پرداخت کشور قرار دهد.

علی نوری

مدیرعامل گروه فناوا که یکی از شرکتهای زیرمجموعه آن در حوزه پرداخت الکترونیک فعالیت می‌کند درباره مصوبه اخیر دولت در حوزه پرداخت الکترونیک گفت: برداشت صحیح از این مصوبه و درایت در تدوین آیین‌نامه‌های مرتبط می‌تواند فرصت‌های بسیار مناسبی در اختیار تمام بازیگران بالقوه و بالفعل حوزه پرداخت کشور قرار دهد.

علی نوری، مدیرعامل گروه شرکت ارائه دهند خدمات پرداخت «فن‌آوا»، مصوبه اخیر دولت درباره همکاری بانک‌ها و شرکت‌های ارائه دهند خدمات پرداخت با فین تک‌ها را بیانگر توجه دولت به کسب و کارهای نوپا خواند و تاکید کرد: باوجود آنکه هنوز اظهارنظر رسمی از سوی هیچ کدام از نهادهای مسئول در این حوزه شامل بانک مرکزی و شاپرک منتشر نشده است اما معتقدم اقدامات خوبی در زمینه رونق فضای کسب و کار از سوی هیئت دولت تصویب شده است.

وی افزود:  دولت با این مصوبات به دنبال آن است که کسب و کارهای نوپا و فین تک‌ها بتوانند توسعه پیدا کنند و فضای کسب و کار برای آنها مهیا شود.

وی تاکید کرد: از این منظر این مصوبه بسیار خوبی تلقی می‌شود و بیانگر آن است که دولت در این شرایط دشوار اقتصادی به کسب و کارهای نوپا توجه کرده و بانک مرکزی و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت را ملزم کرده است که توجه ویژه‌ای به کسب‌و‌کارهای نوپا داشته باشند و دسترسی‌های لازم را با شرایط و استانداردهای خاص بانک مرکزی برای آنها فراهم کنند.

نوری تصریح کرد: معتقدم این مصوبه فارغ از اینکه به نفع شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت باشد یا بانک‌ها، مصوبه بسیار خوبی است و برای توسعه فضای کسب و کار امری ضروری بود.

مدیرعامل گروه فن‌آوا همچنین گفت: نکته دوم درباره این مصوبه پرداخت آن  به مسائل پرداخت خرد و کیف پول است که دغدغه همه شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت و کسب و کارهای جدید است و تصویب آن از سوی هیئت وزرا بیانگر توجه ویژه و درست دولت به دغدغه‌های موجود در این زمینه است.

وی در ادامه افزود: همواره دغدغه شرکت‌های ارائه دهند خدمات پرداخت این بوده که خدماتی که از اپراتورها دریافت می‌کنند قیمت‌های مشخصی ندارند و به قیمت‌ها نیز اعتراض داشتند اما در این مصوبه قیمت‌گذاری به قیمت خدماتی که اپراتورها به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پرداخت و بانک‌ها می دهند، منوط شده است.

نوری در پایان تاکید کرد که این مصوبات موجب رونق فضای کسب و کار در زمینه خدمات پرداخت و فین‌تک‌ها می شود.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *