بزرگترین مرکز توزیع مواد غذایی تازه جهان و کالاهایی که قیمت ندارند

بزرگترین مرکز پخش مواد غذایی جهان در ۷ کیلومتری جنوب پاریس قرار دارد. این مرکز با ۲۷۰ هکتار وسعت از شاهزاده‌نشین موناکو وسیع‌تر است و بر روی هیچ‌کدام از محصولات برچسب قیمت وجود ندارد و بهای هر کالا با چانه‌زنی تعیین می‌شود.

بزرگترین بازار مواد غذایی جهان

بزرگترین مرکز توزیع مواد غذایی تازه جهان و کالاهایی که قیمت ندارند

به گزارش حکاک از یورونیوز، بازار این مرکز مساحتی به بزرگی چهار زمین فوتبال دارد که در آن ۲۰۰ ساختمان بنا شده است. در هر کدام از این ساختمان‌ها مواد غذایی مشخصی فروخته می‌شود، از ماهی تازه تا میوه و لبنیات. فعالیت مرکز از نیمه شب آغاز می‌شود. کامیون‌های حمل مواد غذایی از نخستین ساعت روز محصولات را در انبارها خالی می‌کنند. از ساعت ۲ بامداد نیز خریداران که عمدتا از رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ هستند، خرید روزانه خود را آغاز می‌کنند. نکته جالب اینکه بر روی هیچ‌کدام از محصولات برچسب قیمت وجود ندارد و بهای هر کالا با چانه‌زنی تعیین می‌شود.

مواد غذایی

فیلم را اینجا ببینید

بر اساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷ سه میلیون تن محصول به ارزش ۹ میلیارد یورو در این بازار معامله شده است. بازار رنژیس با ۱۲ هزار کارمند، هزار و دویست شرکت، ۱۷ رستوران، بانک، دفتر پست و هتل و درماندگاه امکاناتی مانند یک شهر را در اختیار دارد. بخش زیادی از زباله‌های تولیدی این بازار نیز بازیافت می‌شود. این مرکز مجهز به نیروگاه است و علاوه بر انرژی مورد نیاز خود، برق فرودگاه اورلی پاریس و مناطق مسکونی اطراف را نیز تامین می‌کند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *