راهنمای آغاز فعالیت تجارت خارجی در سال ۱۳۹۸ با کتاب مقررات صادرات و واردات

کتاب مقررات صادرات و واردات تنها مرجع قانونی و معتبر اطلاعات مقررات صادرات و واردات ایران در سال ۱۳۹۸ برای کلیه فعالین حوزه گمرکی، امور صادرات ، واردات ، بیمه و حمل و نقل

مقررات صادرات و واردات 98

راهنمای آغاز فعالیت تجارت خارجی در سال ۱۳۹۸ با کتاب مقررات صادرات و واردات

به گزارش حکاک از مؤسسه مطالعات بازرگانی، طی چند سال اخیر، یکی از بخش‌هایی که چندان از ثبات لازم برای شروع هر گونه کسب و کار برخوردار نبوده،  بخش تجارت خارجی  می‌باشد. واقعیت این است که برای شروع هر گونه کسب و کار موفق در  بازار ایران  بدون شناخت از  فضای کسب و کار  تجارت خارجی اعم صادرات و واردات  بسیار شکننده و سخت است. به دلیل ویژگی  ساختار  تولیدات صنعتی  ایران به جهت تنوع پایین ، وابستگی بازار داخلی به واردات رسمی و غیر رسمی و همچنین تامین نیاز مصرفی کشورهای پیرامون  از محل صادرات ، بخش زیادی از کسب و کارهای کشورمان خواه ناخواه با تجارت خارجی پیوند خورده‌است. این مسئله باعث شده هر گونه تغییر در محیط تجارت خارجی  ایران، شاهد تاثیر این تغییرات  در سایر کسب و کارهای تولید و خدماتی مرتبط باشیم. یکی از منابع اطلاعاتی مهم و کاربردی جهت شناخت فضای تجارت خارجی کشور،آشنایی با  مجموعه مقررات صادرات و واردات  جاری کشور است. خوشبختانه جریان آزاد اطلاعات  مجموعه مقررات صادرات و واردات و نرخ حقوق ورودی کشور همه ساله همزمان با شروع سال جدید توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی(cppc.ir) وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به صورت فراگیر  در قالب بسته‌ای  الکترونیکی و کتاب منتشر و در اختیار علاقمندان به مباحث تجارت خارجی، ترخیص‌کاران، کارشناسان، محققان و از همه مهمتر صادرکنندگان و واردکنندگان و مرزنشینان و مدیران ارشد مناطق آزاد، تشکلها و اتحادیه های صادراتی، صنوف و متقاضیان ایجاد کسب و کار و سفرای خارجی کشورها قرار می‌گیرد. امسال هم  همانند  سنوات گذشته کتاب مجموعه مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ توسط شرکت چاپ و نشر بازرگانی  منتشر و در اختیار علاقمندان دسترسی به اطلاعات تولید و تجارت قرار گرفته‌است.

این کتاب  تنها مرجع  قانونی و معتبر اطلاعات  مقررات صادرات و واردات ایران  در سال ۱۳۹۸ برای کلیه فعالین حوزه گمرکی، امور صادرات ، واردات ، بیمه و حمل و نقل می‌باشد. این کتاب دارای سه ویژگی ذیل است که چنانچه امعان نظر خریداران این کتاب قرار گیرد بی‌شک اطلاعات بسیار خوبی را در زمینه آخرین قوانین مقررات صادرات و واردات  جاری کشور و نرخ حقوق ورودی سال ۱۳۹۸ ارایه می کند:

جامعیت کمی و کیفی : کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸  از حیث ارایه  کمی و کیفی از آخرین اطلاعات نرخ حقوق ورودی و قوانین مقررات جاری صادرات و واردات برای بیش از ۶ هزار  قلم کالا را پوشش می‌دهد.  مهمترین اطلاعات قابل دسترس در این کتاب قوانین امور گمرکی و قوانین مرتبط با بازارچه مرزی و مناطق آزاد و منطقه ویژه. این کتاب بر پاسخ دادن به پرسش‌هایی است که فعالین صادراتی و وارداتی برای رصد فضای کسب و کار در سال ۱۳۹۸ و برای حل مشکلات خود با آن  در ثبت سفارش کالا و تجارت مرزی مواجه هستند و آنگاه در منابع  اطلاعاتی  غیر رسمی  بدنبال پاسخ آن می‌گردد.

مرجعیت : ویژگی دوم این کتاب مرجعیت است که کلیه فصول کتاب مقررات صادرات و واردات  سال ۱۳۹۸ طبق مصوبه  هیات وزیران  در جلسه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ به پیشنهاد وزارت صنعت،معدن و تجارت  و توسط اداره کل مقررات صادرات و واردات تنظیم و  توسط تنها مرجع  قانونی  انتشار کتاب ،شرکت چاپ و  نشر بازرگانی انجام انتشار یافته‌است.

تسهیل : سازماندهی کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۸ به گونه ای است که استخراج اطلاعات مربوط به نرخ  حقوق ورودی و قوانین  جاری صادرات و واردات مربوط به هر فصل و قسمت در یک مجموعه  بصورت الکترونیکی (سی دی ) و جداول قابل استخراج و مشاهده می‌باشد.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *