خلاقیت های جالب در ساخت ابزار کاربردی

خلاقیت های جالب در ساخت ابزار کاربردی در زیر نمونه ای از خلاقیت های جالب و زیبای افراد را می بینید که بسیار منحصر به فرد و در عین حال دوست داشتنی هستند. برخی از طرحهای زیر وارد بازار نیز شدند و فروش خوبی هم همراه داشتند. این خودکار که از آلمینیوم محکم ساخته شده، […]

آسمان شب - کادو

خلاقیت های جالب در ساخت ابزار کاربردی

خلاقیت های جالب در ساخت ابزار کاربردی

در زیر نمونه ای از خلاقیت های جالب و زیبای افراد را می بینید که بسیار منحصر به فرد و در عین حال دوست داشتنی هستند. برخی از طرحهای زیر وارد بازار نیز شدند و فروش خوبی هم همراه داشتند.


این خودکار که از آلمینیوم محکم ساخته شده، یکی ازهمان خلاقیت های جالب است که برای نوشتن نیازی به فشار انگشتان شما ندارد. کافی‌ است انگشت اشاره‌ی خود را داخل قسمت ایگرگ‌ شکلِ خودکار کنید و بنویسید…

خلاقیت جالب

خلاقیت های جالب

منقل خورشیدی نمونه دیگر از خلاقیت های جالب

با این منقل، تمام انرژی تابشی خورشید که نه(!) بخشی از آن را روی سیخ کبابتان متمرکز کنید و بگذارید غذایتان با انرژی خورشید پخته شود. این باربیکیوی خورشیدی به راحتی جابجا می‌شود و پایه‌هایش در هر مکانی که بخواهید باز و قفل می‌شوند. زیر جوجه‌گردان یک سینی قرار دارد که از ریختن روغن روی آینه‌ی سطح منقل جلوگیری می‌کند.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

سازه ای سه بعدی با کاغذ

خب این هم برای خودش ایده‌ی جالبی‌ست! نقش‌هایی که روی کاغذهای سفید بریده‌ می‌شوند و سازه‌های ۳بعدی می‌سازند اما تکه‌های بریده‌شده کاملا از کاغذ جدا نمی‌شوند و در همان کاردستی، استفاده می‌شوند. تمام طرح‌ها روی کاغذ آ-چهار اجرا شده و در بعضی از آنها، قسمت‌های خالی کاغذ به عنوان سایه استفاده شده است..

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

چای ماهی

برای درست کردن چای و قهوه و چای سبز اگر تنوعی لازم است این ماهی با شکمش می‌تواند به کمک شما بیاید

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

فرمانروای بادها

یک ایده عجیب و خلاقانه. از ۳۱۰ تیوب استیل ساخته شده و در فضای باز نصب می‌شود. با کوچکترین تغییر آسمان و وزش باد صدای زوزه و آهنگ باد بلند می‌شود. این مجسمه هوشمند در پارکی در لندن قرار داده شده است.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

آقای چایی

چای خشک را این عروسک بریزید و تا چایتان آماده شود بگذارید وی نیز چرتی بزند

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

کمک‌خرید

این گیره کمک می‌کند که هنگام خرید، تمام کیسه‌ها را داخلش بیاندازید و فقط دسته‌اش را بگیرید. با فشار دادن یک دکمه، مثل جاکلیدی، قفل باز می‌شود و می‌توانید یکی یکی کیسه‌ها را وارد کنید.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

جیب‌دیواری

جیب‌دیواری یک جایی روی دیوار است که شما می‌توانید کلیدها، قبض‌ها و نامه‌ها و عینک و موبایل‌تان را رویش بگذارید. وسایلی که همیشه برای پیداکردنشان باید تمام کشوها و روی شومینه و میز و کتابخانه و کابینت را بگردید، توی جیب‌دیواری قرار خواهند گرفت. این وسیله به راحتی کنار کلیدهای برق نصب خواهد شد.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

بسته بندی تخم مرغ یک عددی

از آنجایی که پختن تخم‌مرغ مدت زمان زیادی طول می‌کشد، نوعی بسته‎‌بندی جدید طراحی شده که در آن، یک کاتالیست در کنار تخم‌مرغ قرار داده شده. با کشیدن یک تگ مخصوص، کاتالیست و مواد هوشنمد داخل لایه‌های این بسته‌بندی با هم واکنش! تخم‌مرغ‌ها داخل بسته‌هایی از جنس مقوای بازیافتی قرار دارند که هم جای کمتری نسبت به شانه‌های تخم‌مرغ فعلی اشغال می‌کند، هم برای هر تخم‌مرغ یک بسته‌بندی جداگانه درنظر گرفته شده است.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

مسواک فواره‌ای

نیازی نیست بعد از مسواک زدن، ‌سرتان را زیر شیر بگیرید و آب بخورید. نیازی به لیوان آب هم نیست. بیخود سعی نکنید دستتان را شبیه کاسه کنید و از داخلش آب بخورید! این مسواک طوری طراحی شده که وقتی دسته‌اش را زیر آب بگیرید، از داخل یک سوراخ، آب فواره می‌زند و تا ارتفاع دهان شما بالا می‌آید! هم‌چنین بعد از مدتی استفاده، وقتی قسمت سرِ مسواک خراب شود، به جای دور انداختن مسواک، کافی‌ست فقط سَر آن را تعویض کنید.

 

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

زندگی دوباره‌ی چوب‌رختی‌ها

چوب‌رختی‌هایی که می‌خواهید دور بیاندازید را دور نیاندازید!! لوسترهای بالا از چوب‌رختی ساخته شده‌اند. انواع چوبی، فلزی و پلاستیکیِ این چوب‌لباسی‌ها را می‌توانید شبیه آنچه در ادامه می‌بینید به شکل‌های مختلفی دربیاورید و جهت تزئین خانه استفاده کنید.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

 

جلیقه‌ی پلیس

خیلی اتفاق می‌افتد که گروه نجات یا پلیس‌ها مجبورند در تاریکی یا نور بسیار کمی، افراد و ماشین‌ها را به سمت مسیرهایی راهنمایی کنند. با همکاری مدرسه‌ی هنر کا-اچ-بی در برلین و موسسه‌ی تحقیقات نساجی تی-آی-تی-وی، یک سری ال‌ئی‌دی به رنگ‌های قرمز و سبز و زرد روی یک لباس کشباف طوری جایگذاری شده‌اند که اگر شخص، دست‌هایش را در حالات مشخصی قرار دهد، علائم راهنمایی مخصوص پلیس‌های سر چهارراه، روی لباس روشن می‌شوند.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

بازگشت گودزیلا

اگر کودکی دارید که شجاع است و از این هیولای منقرض شده نمی‌ترسد برای شوفاژ اتاقش تندیسی از تیرکس را تهیه کنید. اسکلت‌های این دایناسور با ایده خلاقانه ای به عنوان پره های رادیاتور در نظر گرفته شده است.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

ماژیک آهنربایی

یک ایده‌ی جالب برای نگهداری ماژیک‌هایی که همیشه یا گم می‌شوند یا باید بالای سر تخته‌ی وایت‌برد یا توی کشوی میز معلم دنبالشان گشت! درِ ماژیک به خاطر آهنربایش به تخته می‌چسبد و جای ماژیک‌ها امن است! موقع نوشتن با ماژیک هم می‌توان برگه‌ها را زیر در آهنربایی به تخته وصل کرد. در فهرست طراحان این ماژیک، اسم دو پروفسور هم دیده می‌شود.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

دستکش شنا

این دستکش مخصوص شنا احتمالا با الهام از پنجه‌های مرغابی و قورباغه طراحی شده است و در فهرست خلاقیت های جالب ما قرار دارد. پره‌های بین انگشت‌های این دستکش کمک می‌کند تا دست‌های شما موقع شنا کردن شبیه پارو عمل کند و از بقیه جلو بیفتید. جنس این دستکش از سیلیکون است و ۳سایز مختلف هم دارد

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

قاشق چندکاره

برای آشپزی از پیمانه‌هایی برای اندازه‌گیری مقدار ادویه‌ها استفاده می‌کنید و بعد، با یک قاشق، آنها را با بقیه‌ی مواد غذایی مخلوط می‌کنید. خب چرا هردوی این کارها را با هم ترکیب نمی‌کنید؟ این وسیله‌ی ابتکاری طوری طراحی شده که هرکدام از قسمت‌های داخلی قاشق سیلیکونی آن میزان مشخصی ادویه را در خود جای می‌دهد. هم‌چنین دسته‌ی پلاستیکی شفاف آن نیز به عنوان یک ظرف مدرج برای اندازه‌گیری مایعات استفاده و به راحتی شسته می‌شود. خلاقیت های جالب این طراح در جاهای دیگر نیز به چشم می خورد.

خلاقیت های جالب

خلاقیت های جالب

منبع: تی نیوز